Yıpranmış Saçlar İçin Bakım Yağı Önerileri

Hindistan cevizi yağı, argan yağı, badem yağı, keratin yağı ve hint yağı… liste uzayıp gidiyor! Gerçek şu ki, konu ister cilt bakımı ister saç bakımı olsun, bakım yağları bir devrim yaşatıyor.

Ama ortada çok fazla farklı yağ ve her birinin bir sürü faydası varken, hangisine karar vereceksiniz? Biz sizin için 5 yağın nasıl bir fayda sağlayacağını özetleyerek saç bakım yağı dünyasının derinliklerine daldık.

Matlık, kuruluk, kepek ve dökülme gibi sorunlarla saç bakım yağları ile nasıl başa çıkacağınızı merak ediyorsanız yazıyı okumaya devam edin.

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı saçların ve cildin hazinesidir. Saçları ısıya karşı koruyan, saç tellerini besleyerek nemlendiren bir doğal yağdır. Aynı zamanda Hindistan cevizi yağı saç kırılmalarını, dökülmeleri engelleyerek saçların uzamasına yardımcı olur. Hindistan cevizi nemi saçta tutma özelliği ile buharlaşıp uçmak yerine saçta daha fazla kalarak saç tedavisini etkili bir biçimde yapar.

Yağ asitleri ile yüklü olan Hindistan cevizi yağı, saç derisine nüfuz ederek saçların ipek gibi yumuşak ve parlamasına neden olur.
İçeriğinde Hindistan cevizi yağı içeren ve saçların hızlı uzamasını sağlayan saç bakım yağı olan Dax Supergroyu incelemek için tıklayın!

Argan Yağı

Fas’a özgü olan Argan ağacının meyve çekirdeklerinden üretilen argan yağı, hem mutfakta hem de kozmetik alanında kullanılan bitkisel bir yağdır.

Ayrıca, Keçiler Argan ağacında yetişen meyveleri yemekten zevk aldıkları için çiftçiler, meyveler olgunlaştığında keçileri ağaçlara salarak meyveleri yiyip ve arkalarında bıraktıkları çekirdekleri toplayıp taşla kırıp, kavrularak ortaya güzeller güzeli argan yağı çıkıyor.

Argan yağının içeriği, E vitamini, ferulik asit gibi faydalı bileşenlerin yanı sıra UV ışınlarıyla savaşan ve saç hücresi hasarını önleyen antioksidanlarla doludur.

Kullanacağınız birkaç damla argan yağı saçınızı ısıya karşı korumakla kalmaz aynı zamanda besleyip nemlendirerek saçtaki kuruluğu engeller. Kıvırcık ve şekilsiz saçlarınızı yumuşatarak şekillendirebilir.
Altın sıvı Argan yağı ile saçlarınızı güzelleştirin!

Badem Yağı

Kuruyemiş kralı olarak bilinen badem, sağlıklı yağlar, lifler ve vitaminlerle dolu olmasından dolayı, bademden elde edilen yağın saç, vücut ve cilt için muhteşem etkilerinden dolayı popülerliğine şaşırmamak gerekmektedir.

Badem yağı cilde ne kadar faydalı ise bir o kadarda saç için faydalı ve kullanılmaktadır.

Nemlendirici ve besleyici özelliği ile bilinen badem yağı, saçları daha parlak bir görünüme kavuşturur. Avucunuza aldığınız birkaç damla badem yağı ile saç derinize nazikçe masaj yaparak saç kırılmalarınızı, kaşıntılı deriyi, pullanmaları engelleyebilirsiniz.

Keratin

Kuaföre her saç kesimi için gidildiğinde, kuru veya kıvırcık saçlarınız için kesin çözüm olarak keratin bakımını öneriyor dimi? Hizmeti satmak için öve öve bitiremedikleri keratin bakıı için çok fazla kafa mı patlatıyorsunuz?

Keratin saçta bulunan ve saçın sağlığından sorumlu bir proteindir. Saçınıza yapacağınız keratin bakımları ile saçtaki eksikliğini gidererek saçınızın canlanmasına, parlaklaştırılmasına ve onarılmasına katkı sağlar. Alacağınız ufak keratin yağlar ile kendi keratininizi evde uygulayabilirsiniz.

Bizim size önerimiz olan, saçlarınızın gerekli bakımını sağlayacak Botanica Comfort Keratin Yağını incelemek için, tıklayınız!

Hint Yağı

Hint yağı hint fasulyesinden gelmektedir, saçları uzamasına yardımcı olan hint yağı içerisinde E vitamini dahil bir çok vitamin barındırmaktadır. Hint yağı saçtaki keratini destekleyerek, saçın daha güçlü, pürüzsüz ve sağlıklı olmasını sağlayan antioksidanlar içerir. Saç bakımı ve nemlendirmesinin yanı sıra kaş ve kirpiklerinize uygulayabileceğiniz hint yağı kalınlaşmasını ve uzamasını sağlayacaktır.

Alıp kullanacağınız hint yağının soğuk preslenmiş çeşidini almanızda yarar vardır.

Kışın Favori Saç Bakım Yağları

Bir yanıt yazın

My Cart
Close Wishlist
Kapalı Son Görüntülenen
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories