Saç Tipinizi Tanıyın: Saç Tipine Göre Bakım

Saç Tipinizi Tanıyın

Merhabalaar,

Bir bakımın en sağlıklı başlangıcı bakım yapacağımız kısmı tanımaktadır. Saçımız kuru mu, yıpranmış mı peki ince saç telli mi, yağlanmaya meyilli mi?

Siz saçınızı tanıyor musunuz?

Her insan tek yaratıldığı gibi her saçında kendine özel bir karakteri vardır. Karakterine göre bakım yapmak ise en doğrusudur. Bakalım sizin saç karakterinizi bulabilecek miyiz?

Kuru Saç Tipi

Koruyucu yağ üretemediği için kolaylıkla yıpranabilir. Saçlar kolayca karışır ve çatallanır. Mat ve cansız bir görünüme sahip olabilir. Daha çok nem ve proteine ihtiyaç duyar. Daha çok sülfat içermeyen şampuanlar kullanmanız gerekmektedir. Nemlendirici maskeler yapmak yağlar ve kremler kullanmak sizin için yararlı olacaktır. Arifoğlu Avokado Yağı nemlendirici etkisi ile kesinlikle size yardımcı olacaktır!

İnce Saç Tipi

Hacimsiz bir görünümü olabilir. Yapılan uygulamalar ise kopmasına sebebiyet verebilir. Saç dolgulanştırıcı, yenileyici ve yumuşak bir his veren ürünler kullanmanız gerekmektedir. İnce saçların daha çok E vitaminine ihtiyacı vardır. Bu vitamin ile desteklendiğinde daha dolgun ve daha yoğun saçlara kavuşabilirsiniz! Arifoğlu E vitamini yağı ise sizin için vazgeçilmez olacak.

Kepek Sorunu

Stres, sebum artışı, Ph değşikliği ve kimyasal maddeler kepek sorununu tetikleyebilir. Kepek oluşumunu engelleyecek şampuanlar kullanmak sizin için daha iyi olacaktır. Paraben içeren şampuanlardan uzak durmak sizin için daha iyi olacak. Kepekten dolayı olan kaşıntı hissini de azaltmak için Arifoğlu Hindistan Cevizi Yağ kullanmanız iyi olacak!

Yağlı Saç Tipi

Yağ bezelerinin saçı korumak ve parlak kalmasını sağlamak amacıyla gereğinden fazla salgılanmasıdır. Bu fazla yağ salgılanması sağlıksız beslenme ve hormonal değişiklikler olabilir. Saç derisinde üretilen yağdan sebebi ile saç dökülmeleri yaşayabilirsiniz. Paraben içermeyen, saç derisindeki sebum dağılımını dengeleyen şampuanlar kullanabilirsiniz.

Saç tipinizi tanıyarak yapacağınız bir bakım onun için en sağlıklısıdır. Saçlarınızın daha da güzel gözükmesi için kullanabileceğiniz ürünlere mutlaka bakmalısınız!

Saç Bakımında Devrim: Dax Supergro
Saç Bakımının Olmazsa Olmazları: Doğal Bakım Yağları

Bir yanıt yazın

My Cart
Close Wishlist
Kapalı Son Görüntülenen
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories