Arifoğlu Çam Terebentin Yağı – Saç Uzatmaya Yardımcı Bakım Yağı

Arifoğlu Çam Terebentin Yağı – Saç Uzatmaya Yardımcı Bakım Yağı

Selamlar!

Bugün sizlere saç bakımı konusunda son zamanların en popüler ve trend ürünü çam terebentin yağından bahsedeceğim.

Bildiğiniz üzere saç dökülmesi ve saç uzatma süreçleri biz kadınlar için hep çok zor ve karmaşık olmuştur. Piyasadaki ürün çokluğu nedeniyle acaba hangi ürün saçıma iyi gelir, hangisi daha hızlı etki eder? diye düşünüp dururuz. 

Arifoğlu’nun Çam Terebentin Yağı aslında tüm bu sorulardan kurtularak, doğal bir şekilde saçlarımızı uzatmamızı ve dökülmesini önlememize yardımcı oluyor.

Çam terebentin yağı çam ağacının gövdesinde bulunan baldan elde edilir. Sadece saçlarımıza değil cildimize, saç derimize ve vücudumuza da faydası çoktur.

Biz bugünkü yazımızda çam terebentin yağının özellikle saçlar üzerindeki etkilerine yoğunlaşacağız.

Arifoğlu Çam Terebentin Yağının Saçlara Faydaları

  • Düzenli kullanımda saçlarda canlı, parlak ve sağlıklı bir görünüme kavuşmanızı sağlar.
  • Saç köklerini etkili bir şekilde besleyip onararak saç dökülmesine engel olur.
  • Çam terebentin yağı saç derisindeki kılcal damarları uyararak saçların hızlı uzamasını sağlar.
  • Saç derisindeki etkisi ile aynı zamanda kepek ve saç derisi problemlerini en aza indirir.
  • Saçların maruz kaldığı kirli hava, ısı ile şekillendirme işlemleri koparak dökülmeye neden olur. Çam terebentin yağı özel formülü ile güçlü onarım etkisiyle koparak dökülmelere engel olur.

 

                                                                                

Arifoğlu Çam Terebentin Yağı Nasıl Kullanılır?

Şimdi gelelim bu mucizevi ve mükemmel saç bakım yağının nasıl kullanıldığına.. Arifoğlu çam terebentin yağını kullanmanın en popüler iki farklı önerisini yapacağım sizlere.

 

  • Şampuana Karıştırarak Çam Terebentin Yağının Kullanımı

Çam terebentin yağını kullanmanın en kolay yönetimi şampuanın içine katarak kullanmaktır. Bir şişe şampuana 20-25 damla ekleyip iyice çalkalamanız gerekmektedir. Bu aşamada dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan biri şampuanınızın doğal ve kimyasal içerikli olmamasıdır. Günlük olarak kullanımında hiçbir yan etki yoktur. Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

 

  • Çam Terebentin Yağının Badem Yağı ile Karışım Olarak Kullanımı

Boş ve temiz bir şişeye eşit miktarda badem ve çam terebentin yağını ekleyin. İyice birbire karışına kadar çalkalayın. Saç dipleriniz dahil saçınızın tümüne masaj yaparak uygulayın sonrasında bir streç ya da temiz bir havluyla saçınızı sarın. Eğer havlu ile saracaksanız havlunun ılık olması ekstra etki sağlayacaktır. Maskeyi saçınızda 2.5 saat kadar bekletip ılık su ile durulayın. Bu karışımı ayda iki veya üç kere uygulayabilirsiniz. 

 

Kullanıcıların çok memnun kaldığı ve severek kullandığı Arifoğlu Çam Terebentin Yağını sizde denemek için hemen satın alın! 

Elif Gökhan

See all author post

Yorumla

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.