Hindistan Cevizi Yağı İle Saç Bakımı: Faydaları Nelerdir?

Hindistan Cevizi Yağı İle Saç Bakımı: Faydaları Nelerdir?

Evinizden eksik olmaması gereken bu doğal bakım ürünü sadece saç bakımında bir mucize değil. Aynı zamanda vücut ve cilt bakımında kullanılabilen bu doğal yağ, aynı zamanda mutfağınızda da kullanılabiliyor. Organik bir Hindistan cevizi yağının faydaları saymakla bitmez, ancak Hindistan cevizi yağı nedir öncelikle ona bakalım;

Hindistan Cevizi Yağı Nedir?

Kurutulmuş Hindistan cevizi çekirdeklerinden elde edilen ve kozmetik endüstrisinde belirli krem ve sabunların yapımında sıklıkla kullanılan bitkisel bir yağdır. Antioksidan bakımından zengin olan bu ya, güçlü antibakteriyel ve antiviral özelliklere de sahiptir. Soğuk presle elde edilen Hindistan cevizi yağı kuru ve cansız saçlar için olağanüstü bir tedavi yöntemidir. Ayrıca argan, hint ve badem yağı ile kullanılırsa ekstra bir etki yaratabilir.

Hindistan Cevizi Yağı’nın Saça Faydaları Nelerdir?

Besleyici bileşenlerden olan E vitamini, K ve Demir sayesinde saç uzamasına yardımı olur. Saç tipi fark etmeden saç kremi ya da saç maskesi olarak kullanılabilir. Yağlı, kuru veya normal saça sahip olmanız fark etmez, kullanabilirsiniz!  Saçlarınızın uzamasına da yardımcı olurken parlamasını da sağlar. Antibakteriyel özellikleriyle mantar, kepek gibi saç sorunlarıyla da savaşır.

Hindistan Cevizi Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

Bakım ürününüz olarak Hindistan cevizi yağını kullanacaksınız, bir yağ olduğunu hatırlamalı ve ona göre bir kıyafet giymelisiniz. Saçlarınızın uzunluğuna göre saç uçlarından diplerine doğru azaltarak hindistan cevizi yağını uygulayabilirsiniz. Abartılı bir miktarda sürmeniz gerekmez, saç diplerinize doğru azaltarak sürmenizde de fayda var. Saç diplerinizin kendi yağ üretimini sağladığı için dışarıdan gelecek bir etkene çok ihtiyacı yoktur. İsterseniz 30 dakika, isterseniz bir saat ya da isterseniz bir gece bekletebilirsiniz. Hindistan cevizi yağının saçınızı yağlandırma gibi bir etkisi bulunmayacaktır. Arındırmak istediğiniz zaman saçınıza paraben içermeyen bir şampuanla duşta masaj yaparak köpürtmeniz yeterli olacaktır.

Sağlıklı ve hızlı uzayan saçlarınızın sırrı Hindistan Cevizi Yağı olsun!

İlayda Aydemir

See all author post

Yorumla

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.