Kışın Favori Saç Bakım Yağları

Kışın Favori Saç Bakım Yağları

Kış aylarında soğuk havaların etkisiyle saçlarımız kurur ve nemini kaybeder. Yaşanan kurulukla birlikte saçlarda dökülmeler, kopmalar ve kırılmalar meydana gelir.

Bizde sizler için kış mevsiminde saçlarımızın kaybettiği nemi ve soğuk hava etkilerini en aza indirecek saç bakım yağlarını derledik.

İşte saçlarınızı zor kış şartlarına karşı koruyan ve bakım yapan saç bakım yağları;

  1. Marula Yağı

Marula Yağı oleik asit ve E vitamini bakımından çok zengin bir yağdır. Mucizevi yağ olarak adlandırılan marula yağı saçlara derinlemesine etki ederek nemli, bakımlı ve sağlıklı bir saç derisi oluşmasını sağlar. Aynı zamanda doğada iyileştirici yağ olarak bilinen marula yağı saçı onarma konusunda da çok başarılı. İçerisindeki antioksidanlar ve vitaminlerle saçı ağırlaştırmadan besler

  1. Çay Ağacı Yağı

327 bilimsel araştırmaya göre antimikrobiyal özelliğe sahip olduğu tespit edilen çay ağacı yaprağının saçlar üzerinde son derece etkili sonuçlar bıraktığı tespit edilmiştir. Saçları güçlendirerek bakım sağlayan çay ağacı yağı, kepeği, dökülmeleri ve kopmalara engel olarak sağlıklı bir saç derisi oluşturur. Saç derisinde oluşmuş fazla ve gereksiz yağlardan saç derisini arındırarak saç köklerini besler.

  1. Zeytinyağı

Doğal saç bakım yağları arasında en popüler ve ulaşılabilir kategoride olan zeytinyağı saçları derinlemesine nemlendirerek bakım sağlar. Saç telleri ve derisinde koruyucu bir bariyer oluşturarak dış faktörlere karşı etkili bir koruma sağlayarak aynı zamanda saçın yıpranmasını önler. Elektriklenmelere karşıda saçta mükemmel bir etki yaratır.

  1. Jojoba Yağı

Güney Amerika ve Meksika’ya özgü bir bitki olan jojoba bitkisi, birkaç işlemden geçirildikten sonra jojoba yağı elde edilir. Jojoba yağı diğer yağlardan farklı olarak vücudumuzun üretiği sebumla benzetildiği için sadece saçımız için değil aslında tüm vücudumuz için çok yararlıdır. Saç dökülmelerini önleyerek yeni saç çıkmasına yardımcı olur. Saçtaki vitamin ve mineralleri koruyarak saç derisinde oluşabilecek tıkanmaları önler. Saç derisini ve köklerini besleyerek daha parlak, canlı ve sağlıklı saçlara sahip olmanızı sağlar.

 

Sizde bu değerli yağları kullanarak saçınızı kışın oluşan soğuk hava koşullarına karşı koruyarak, saçlarınızı besler ve canlılık kazandırır.

Elif Gökhan

See all author post

Yorumla

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.