Saç Bakımının Olmazsa Olmazları: Doğal Bakım Yağları

Saç Bakımının Olmazsa Olmazları: Doğal Bakım Yağları

Kırılmayan, dökülmeyen, sağlıklı ve yumuşacık saçlara sahip olmak herkesin isteğidir. Saç uzaması ve sağlığı için kullanılan yağlar sadece saçların büyümesi ve uzaması için değil aynı zamana parlaklığı, pürüzsüzlüğü ve diğer sorunları azaltmakta yardımcı olurlar.

Günümüzde çokça kullanılan doğal bakım yağları saçlar üzerinde de çok etkili. Fakat birçok yağ çeşidi olduğu için seçmekte ve hangisinin aslında saçlarınıza iyi geleceğine karar vermekte zorlanıyorsanız bu yazımız işinizi çok kolaylaştıracak.

Okumaya başlamadan önce kendi saç tipinizi ve saçlarınızın ihtiyaçlarınızı belirlemeniz, okurken işinizi çok kolaylaştıracaktır.

Başlıca Saça Faydalı Yağlar;

  • Hindistan Cevizi Yağı
  • Argan Yağı
  • Jojoba Yağı
  • Badem Yağı
  • Üzüm Çekirdeği Yağı
  • Lavanta Yağ

Hindistan Cevizi Yağının Saça Faydaları

Hindistan cevizi yağı saçların sağlıklı, yumuşak ve daha parlak olmasına yardımcı olur. İçeriğinde ki E vitamini ve antioksidanlarla saçı ısı hasarlarına karşı korur ve onarır.

Argan Yağının Saça Faydaları

Hızlı saç uzatmak isteyenlerin bir numaralı tercihi argan yağı, saçlarınızın kuruluğunu azaltır ve ısıya karşı ciddi bir koruma sağlar. E Vitamini bakımından çok zengin alan argan yağı saçlarınızın canlı ve parlak görünmesine yardımcı olur.

Jojoba Yağı

Kepek sorunu olanların tercih edebileceği bir yağ olan jojoba yağı aynı zamanda saçların hızlı uzamasını ve gürleşmesini sağlar. Tam bir nem bombası olan jojoba yağı saç derisini iyileştirici özelliklere sahiptir.

Badem Yağı

Saç dökülmesi sorunlarını azaltarak içeriğinde ki E vitamini, magnezyum, proteinler ve antioksidanlar sayesinde saçların kırılmasını engeller ve uzamasına yarımcı olur. Etkili bir nemlendirme sağlar ve hızlı saç uzamasına yardımcıdır.

Üzüm Çekirdeği Yağı

Saç derisini nemlendirir, uzamasını destekler ve saç yapısını güçlendirir. Kırılgan ve zayıf saçları tedavi etmek için çok etkilidir. Saç dökülmesini önlemeye yardımcı olur. Saçlarınızın ihtiyacı olabilecek tüm etkili maddeleri içerisinde barındıran üzüm çekirdeği yağı saç foliküllerinin büyümesine de yardımcıdır.

Lavanta Yağı

Saçların daha dolgun ve kalın görünmesini sağlayan lavanta yağı saç dökülmesini aza indirir ve saç kökünü iyileştirir. Saç derinizi nemlendirerek, sebum üretimini dengeler.

Elif Gökhan

See all author post

Yorumla

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.