Sonbaharda Saç Bakım Önerileri

Sonbaharda Saç Bakım Önerileri

Sonbahar demek kalın kazaklar, botlar, kuru ve soğuk havalar aynı zamanda da rahat kıyafetlerini giyerek sıcak çikolatanı içme dönemidir. Mevsimler değiştikçe, hava soğudukça saçlarda da değişimler (kurumalar, elektriklenmeler) ortaya çıkar. Sonbaharda saç sorunlarınızı çözecek olan beş önemli ipucunu sizin için araştırıp, yazdık. Şimdi arkanıza yaslanın ve soğuk havalarda saçlarınız için mükemmel bakımı keşfedin!

Nem Katan Saç Ürünlerinizi Listeye Ekleyin

Kuru saçlar için özel olarak bir ürün kullanmıyorsanız, sonbahar ve kış aylarında kullanma ihtiyacı duyabilirsiniz. Keskin ve soğuk havalar saçlarınızdaki nemi emebilir ve elektriklenmelere neden olabilir. Saçlarınızı bu aylarda daha seyrek yıkayarak ta saçlarınızdaki nemi tutmaya yardımcı olabilirsiniz.  L’oreal Paris Elseve Mucizevi Yağ ve L’oreal Paris Elseve S.O.S Bakım bu sezon için muhteşem seçimlerdir. Saç tipinize göre yanıt veren ve yumuşak formüller ile oluştururlar ve ihtiyaç duyulan yere nem katarlar.

 

Saç Kesim Dönemi

Kırık saç uçlarından kurtulmak için saçlarınızı 6-8 hafta arasında düzenli olarak kestirmek, saçlarınızın daha sağlıklı olmasına yardımcı olur. Kırık uçlar, sigara dumanı, ısı uygulama gibi durumlarda saçlar hasar görür ve gelişimini engeller. Saç kırıklarını aldırmak, belki sihirli bir şekilde saçlarınızın hızlı uzamasını sağlama fakat daha sağlıklı olmasını sağlayabilir.

Saç Yağı Uygulayın

Saç bakım yağları, kuru saçlar için altın sıvıdır, kuru ve tahriş olmuş saç derisi için harikalar yaratabilir. L’oreal Paris Elseve Mucizevi Onarıcı ve Canlandırıcı saç bakım yağları ile saçınızı şımartabilirsiniz.

Bu saç yağları saç derinize ve uçlarına fayda sağlarken saçlarınıza adı gibi mucizeler katacaktır.

Sıcak Duşlardan Uzak Durun

Sıcak sular, saç derinizdeki doğal yağları soyarak kuru ve pul pul bırakır. Bu yüzden her zaman ılık sular tercih edilmelidir.

Sağlıklı Beslenin

Saç ve cilt bakımı için “ ne yersen osun” tabiri kullanmak yanlış olmaz. Saçlar proteinler ve aminoasitlerden oluşmaktadır. Uzaması ve kendini sağlıklı bir şekilde geliştirebilmesi için de doğru beslenmeye ihtiyacı vardır. Yumurta, balık, yeşil sebze, et gibi gıdalar saçlar için harika gıdalardır.

 

Sonbaharda kendinizi şımartmak mı istiyorsunuz? O zaman bir saç maskenizi yapın, polarınızı alın, netflix’te favori dizinizi açın ve arkanıza yaslanın. Yukarda sıraladığımız ipuçlarını uygulayarak parlak ve bakımlı saçlara sahip olabilirsiniz.

Adapte Dijital

See all author post

Yorumla

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.